Ku wolności wyswobodził nas

Ewa Przyjazna

Obraz dla artykułu: Ku wolności wyswobodził nas

Po dwóch udanych edycjach trwają przygotowania do trzeciej już odsłony Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu realizowanego przez Fundację Vide et Crede im. św. Jana Pawła II z Wrocławia oraz Klasztor Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa.

Wrocław
19-26 października 2018

Festiwal stawia sobie za cel tworzenie i propagowanie kultury wartości w sztuce filmowej. Formuła wydarzenia zakłada udział zarówno filmowców jak i publiczności w pokazach kinowych, w trakcie których prezentowane będą nieznane, ale wartościowe obrazy. Goście i widzowie będą mieli możliwość podjęcia inspirującego, otwartego dialogu podczas paneli dyskusyjnych. Wydarzenie zyskuje na wartości, a liczba jego odbiorców sukcesywnie wzrasta. Ku naszej radości w roku ubiegłym liczba uczestników stanowiła blisko 3 tys. osób.

Tegoroczna edycja Festiwalu będzie miała miejsce w dniach 19-26 października 2018 roku i przebiegnie pod hasłem: Ku wolności wyswobodził nas… (por. Ga 5,1) – to hasło jest także nawiązaniem do rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym roku, po raz pierwszy we wrocławskiej historii Festiwalu, odbędą się aż trzy konkursy filmowe, których celem będzie wyłonienie najlepszego filmu fabularnego, dokumentalnego i młodzieżowego. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne oraz statuetki – Maksymiliany.

Wierzymy, że trwające przez tydzień atrakcje festiwalowe będą prawdziwą ucztą kulturalną i duchową, a Rocznica 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę doskonałym momentem do wskazania na takie wartości, jak: patriotyzm, wiara, umiłowanie Ojczyzny i wolności. Z pewnością spotkania wybitnych twórców filmowych z publicznością oraz inspirujący kontakt z kinematografią polską i światową wskazującą na tego typu wartości, będą ku temu wspaniałą okazją.

All text article in print edition of "Rycerz Niepokalanej"