Wrażenia z Niepokalanowa

Jadwiga Kuczyńska

Obraz dla artykułu: Wrażenia z Niepokalanowa

Zachęcona opowiadaniem pewnej osoby o pięknym nowo wybudowanym kościele w Niepokalanowie, postanowiłam go zobaczyć. Dojazd do Niepokalanowa może być od strony Łowicza, bo stacja Szymanów, na której się wysiada, leży na linii Łowicz Warszawa, lub od strony Warszawy Zachodniej, jeżeli się jedzie linią przez Skierniewice.

Kiedy dojeżdżamy do stacji kolejowej Szymanów, gdzie należy wysiąść, rzuca się nam w oczy przez szyby wagonu statua Matki Bożej przybrana gustownie rabatami kwiatów. Robi to bardzo miłe wrażenie na przybywającym, wprowadza w odpowiedni nastrój, kieruje myśl na osobę Maryi, na rzeczy wyższe i na osobę tego, który tu w tym miejscu tyle swej pracy i trudu włożył.

W niewielkim oddaleniu od stacji znajduje się kościół. Szeroką aleją wysadzaną lipami zbliżamy się do niego. W zdumienie i podziw wprawia widza potężny masyw świątyni. Po 16 schodach wstępujemy ku głównym drzwiom i przedsieniu, które oparte jest na szeregu kolumn. Na frontonie kościoła umieszczona jest statua Matki Bożej, oświetlona efektownie i przybrana kwiatami. […]

All text article in print edition of "Rycerz Niepokalanej"