Wydarzenia MI

Oprac. Teresa Michałek

Nowi Rycerze na Żywiecczyźnie

20 marca, na zakończenie rekolekcji wielkopostnych prowadzonych przez franciszkanów z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach 86 osób z Pewli Wielkiej poświęciło swoje życie Matce Bożej, wstępując do Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej”.


Ze św. Maksymilianem

23 marca, w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Ciścu odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne dla rycerzy Niepokalanej z diecezji bielsko-żywieckiej. Był to czas doświadczenia wspólnoty i radości oraz pogłębienia myśli Założyciela MI.


Droga z Jezusem

23 marca w Morawicy w diecezji kieleckiej odbyło się 22. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadził Prezes narodowy MI o. Stanisław M. Piętka. Mszy świętej przewodniczył bp Andrzej Kaleta, który wartości reprezentowane przez rycerzy Niepokalanej przedstawił jako przeciwwagę dla liberalnych prądów w Europie.

„Zło wdziera się do domów, serc, umysłów, deprawując i wprowadzając zamieszanie (…). Trzeba bronić Boga w naszych sercach i uciekać się w tym do Niepokalanej, bo Ona jest mocniejsza niż szatan”.


Harmęże: Dni Kolbiańskie

W dniach 5-7 kwietnia miały miejsce Dni Kolbiańskie dzieło misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbe i franciszkanów. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Z Niepokalaną w sercu Kościoła”. „Czy widzimy we współczesnym Kościele drogę wyjścia, wyzwolenia od wszystkiego, co nas zniewala i poniża? Może odnajdujemy się właśnie w małej wspólnocie, do której należymy, ale przecież także w całym Kościele, który przechowuje prawdę objawioną, coraz lepiej ją zgłębia i rozumie i stara się wyrazić w sposób adekwatny do aktualnych sytuacji?”pytał bp Roman Pindel, który przewodniczył Mszy świętej. Ksiądz Biskup wskazał na postać św. Maksymiliana, który może skutecznie wspierać wierzących w poszukiwaniach i modlitwie.


Więcej informacji i fotografie: www.mi-polska.pl