Wydarzenia MI

Oprac. Teresa Michałek

Obraz dla artykułu: Wydarzenia MI (7-8/2019)

Uzdrawiająca moc przebaczenia – Rycerskie Dni Rodzin

Już od 12 lat rodziny spotykają się w majowy weekend w Niepokalanowie Lasku. W tym roku w spotkaniu wzięło udział 21 rodzin z całej Polski. Konferencje prowadziło małżeństwo Aldona i Artur Wiśniewscy. Spotkanie prowadził o. Piotr Maria Lenart, wiceprezes Rycerstwa Niepokalanej w Polsce. Na zakończenie ponad 40 osób wstąpiło w szeregi MI zawierzając siebie i swoje rodziny Matce Bożej. Podczas spotkania poruszono kwestię przebaczenia. Animatorzy opiekowali się dziećmi, starając się im przybliżyć, czym jest oddanie się Niepokalanej. Podczas wieczornej „Modlitwy o miłość” małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie oraz zawierzyli swoje rodziny św. Józefowi. Na pamiątkę zabrali ze sobą świece wykonane przez najmłodsze „pociechy” podczas zajęć w grupach.


Dni Rodzin Doświadczonych

Fundacja Niepokalanej przeprowadziła kolejną edycję Dni Rodzin Doświadczonych – spotkania dla osób przeżywających różnego rodzaju trudności w rodzinach. W tym roku w spotkaniu wzięło udział 28 osób z całej Polski. Podczas spotkania była okazja do indywidualnej modlitwy, rozmowy z kapłanem oraz oczywiście uczestnictwo w Mszach świętych.

Całość poprowadził o. Piotr M. Lenart. Zachęcił zebranych, by w swoim życiu opierali się na Chrystusie, który jest najlepszym Lekarzem i potrafi wyprowadzić nawet z największego zła jeszcze większe dobro. Na zakończenie dwie osoby wstąpiły w szeregi Rycerstwa Niepokalanej.


Wiosenny zjazd liderów MI

W dniach 10-12 maja w Niepokalanowie odbyło się wiosenne spotkanie liderów MI. Droga ewangelizacji inspirowanej miłością Niepokalanej i do miłości Niepokalanej – to kierunek pracy Rycerstwa na najbliższy czas. Część spotkania poświęcono pamięci brata Innocentego Wójcika, którego 25. rocznicę śmierci będziemy obchodzić 18 listopada. Brat Innocenty był świadkiem życia św. Maksymiliana i przykładem człowieka oddanego bez reszty Matce Bożej Niepokalanej.

Prezes narodowy MI o. Stanisław M. Piętka przypomniał rycerzom wymowę wizerunku Maryi z Cudownego Medalika oraz sens oddania się Niepokalanej. W referacie Brat Innocenty krzewiciel miłości Niepokalanej o. Ryszard M. Żuber przybliżył rycerską postawę tego skromnego brata z Niepokalanowa. Wiosenne spotkanie zgromadziło ponad stu prezesów i animatorów MI z całej Polski.


Więcej informacji i fotografie: www.mi-polska.pl