Isolated statue of Mary with cross

Rola Matki Boskiej w Polsce

Maryja została wywyższona ponad wszystkie stworzenia dzięki temu, że została wybrana na matkę Chrystusa.  W Polsce od czasu przyjęcia chrztu w 966 roku do czasów współczesnych wszystkie zwycięstwa wojenne i nie tylko są przypisywane jej zasługom, a walczący z okupantem żołnierze często oddawali się jej opiece.   W poniższym tekście postaram się przedstawić ważne momenty i fakty historyczne świadczące o wielkiej odwadze naszych rodaków oraz wspomnę o   cudach i zawierzeniach  związanych z Maryją .

PRZYJĘCIE CHRZEŚCIJAŃSTWA PRZEZ POLSKĘ –  966 r.

Mieszko I władca Polski przyjął chrzest w 966 roku. Ponoć w ziemię wbijane były krzyże jako symbol wiary. Nie było odtąd kościoła czy świątyni , który nie byłby poświęcony Maryi. Szczególnym przykładem jest klasztor w Częstochowie zbudowany w 1382 roku. Przez cały ten czas aż do dziś  Maryja była i pozostanie  ostoją i opiekunką polskiego narodu.  Naród polski zawsze oddawał jej cześć i zaufał jej. Pomimo, że Polska była wymazywana z map świata ( poprzez zabory, próbę odebrania jej ziem przez bolszewików w 1920 roku) pomimo, iż próbowano zgładzić polską wiarę w Boga i w Maryję, nigdy się to nie udało z Boża pomocą.

ZNISZCZENIE I ODBUDOWANIE OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ (1460 )

W 1460 roku dokonano napadu   na klasztor przez co  został uszkodzony obraz Matki Boskiej Częstochowskiej .W tym czasie  Rzeczpospolita prowadziła wojnę z Czechami i czescy husyci stali się najbardziej podejrzani napadu. Jednak według relacji Długosza,  kronikarza dwornego , winni napadu byli  sami Polacy, jednak poza chęcią wzbogacenia się nieznane były powody ich działań . Jednak teza znanego kronikarza była często podważana.  Największe podejrzenia kierowano w stronę czeskich husytów, którzy najprawdopodobniej chcieli zniszczyć święty obraz z pobudek religijnych. Obraz ten  został przecięty mieczami oraz porzucony. Obrabowano różne kosztowności. Wkrótce obraz został odnaleziony – był przecięty na dwie części.  Panujący wówczas władca  Władysław  Jagiełło zlecił renowację tego obrazu i wkrótce  został on  przywrócony do życia. A w miejscu gdzie dokonano dewastacji tryska święte źródełko, które znajduje się koło kościoła Św. Barbary w Częstochowie. Można je zwiedzać do dziś.

TAJEMNICE FATIMSKIE. 13 MAJA 1917 ROKU

13 maja 1917 roku trójce dzieci w Fatimie  ukazuje się Matka Boża. Przekazuje Ona  dzieciom swoje orędzie .” Módlcie się za Rosję, bo za swoje błędy odpowie i rozniosą się na cały świat. Ukaże się Wam wielki znak na niebie . To będzie znak, ze idzie kara”. Matka Boska ostrzegła, że jeśli Rosja się nie nawróci  to wojna się nie skończy i jeszcze większa kara przyjdzie na ludzkość .  Tak się niestety stało. Matka Boska przedstawiła wizję piekła, a jako znak symbolizujący karę przepowiedziała noc przepełnioną nieznanym światłem. Ten znak na niebie ukazał się zgodnie z zapowiedzią.

Wkrótce doszło do rewolucji w Rosji i do zniewolenia narodów . Polska została ocalona dzięki „ Cudowi nad Wisłą” w 1920 roku. To zwycięstwo Polska zawdzięcza Maryi. Tymczasem w wyniku kolektywizacji wsi i zabieraniu rolnikom zboża tzw. „ walce z kułakami i wrogami narodu”  doszło  w Rosji  do wielkiego głodu, a nawet mówiono wprost o kanibalizmie. Rolnikom odbierano zboże i rodzina szła do łagrów. Tylko dzięki silnej wierze Polaków udało  się uniknąć wielkiej tragedii. 13 maja  1981 roku w rocznicę objawień fatimskich doszło do zamachu w Rzymie na naszego papieża Jana Pawła II.  Sam papież przypisywał swoje uzdrowienie Maryi.  Orędzie w Fatimie  ( nawrócenie, modlitwa, pokuta, różaniec)  jest nadal aktualne. Również zamach na naszego papieża był jedną z przepowiedni w Fatimie.  Papież przyszedł na świat w 1920 roku , ledwie trzy lata po Fatimie. 16 października  1917 roku Maksymilian Kolbe  założył „ Rycerza Niepokalanej”, 13 października 1917 roku miało miejsce ostatnie objawienie w Fatimie.

NIEUDANE PRÓBY ZNISZCZENIA KLASZTORU  PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ

Klasztor w Częstochowie stał się głównym celem nalotów przez niemieckie bombowce na początku II wojny Światowej. Niemieckie siły chciały uderzyć w  główne miejsce kultu Polski,  aby je zniszczyć i tym samym osłabić broniących się Polaków. Jednak  niemieccy piloci chcący zrzucić bomby na Częstochowę najpierw zamiast klasztoru ujrzeli wielkie jezioro, a następnym razem wielki las. Gdy wyruszyli zrzucić bombę po raz trzeci całkiem się zgubili. Uznano to za cud i nie wyjaśnione do tej pory zjawisko. Hitlerowcom  nigdy nie udało się   zniszczyć kościoła. Pomimo, iż Niemcy  cały czas stacjonowali na terenie klasztoru, msze odbywały się normalnie i dokonało się też wiele nawróceń. Klasztor w Częstochowie był najbezpieczniejszym miejscem podczas wojny , nigdy nie doszło tu do tragedii. W swych dziennikach Hans Frank , gubernator Niemiec napisał , że „ wszystkie gwiazdy mogą zgasnąć dla Polski ,ale ta jedna nie zgaśnie w Częstochowie”. Okupant niemiecki  kolejny raz próbował zniszczyć  jasnogórski klasztor w Częstochowie pod koniec wojny, ale uprzedziły go wojska rosyjskie, które dążyły do wyzwolenia Polski.

A CO Z WIARĄ DZISIAJ?

Wiary w Boga nie da się zniszczyć. Różne siły i grupy próbujące walczyć z religią wszelkimi środkami  szybko przekonywały się, że wiara wyrasta jak feniks z popiołów. Niektóre fundacje umieszczając bilbordy o „aborcji na życzenie” w województwach gdzie poparcie dla aborcji jest relatywnie najniższe mają najwyraźniej nadzieję, że ludzie zmienią swoje zdanie.  Wulgarne napisy w kościele na Bemowie w Warszawie, ubieranie figury papieża w tęczowe kolory, czy sztuka grana w Teatrze Powszechnym pt „ Klątwa” – wszystkie te i tym podobne coraz bardziej szokujące  wydarzenia mają za zadanie deprecjonować oraz ośmieszyć  naszą wiarę.

Nie ma co się obawiać, „ Nie lękajcie się” jak mówi Jan Paweł II. Ponieważ zło krzycząc nie zagłuszy naszej duszy , nie zakrzyczy prawdy. Zło zawsze pozostanie złem i zniszczy się samo, ponieważ jest ZŁEM.

Zajrzyj do nas na FB

Warto zobaczyć