FENIKS 2022 dla Wydawnictwa Ojców Franciszkanów Niepokalanów

W roku 1999 Stowarzyszenie Wydawców Katolickich postanowiło przyznawać nagrodę za wybitne osiągnięcia edytorskie z zakresu literatury religijnej. Biorąc pod uwagę fakt odradzania się tej literatury, przez wiele lat marginalizowanej lub wprost prześladowanej przez totalitarny system komunistyczny, postanowiono, iż przyznawana nagroda będzie nosiła miano FENIKSA. Korzenie mitu o Feniksie wykraczają poza...

Strumień życia

Jeden z braci w Niepokalanowie poważnie zachorował. Gdy zabrano go do szpitala i przebadano, opinia lekarzy była jednoznaczna, że operacja jest nieunikniona. Do jej przeprowadzenia potrzebna była krew. Choć krew jest najcenniejszym lekarstwem, w szpitalu mieli jej... jak na lekarstwo.

Nowy delegat asystenta międzynarodowego ds. Rycerstwa Niepokalanej

Statuty Generalne Rycerstwa Niepokalanej (MI), międzynarodowego publicznego stowarzyszenia wiernych, postanawiają, że asystentem międzynarodowym jest minister generalny Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Opisują należące do niego obowiązki i dodają, że „asystent międzynarodowy może delegować do pełnienia funkcji należących do jego kompetencji jednego profesa po ślubach wieczystych” (art. 30).