Dnia 15 maja wspominamy św. Małgorzatę z Kortony.Małgorzata z Kortony urodziła się w Laviano we Włoszech. Jej rodzice pracowali na roli. Byli prawymi, pobożnymi ludźmi i tak też wychowywali swoją córkę. Kiedy Małgorzata miała siedem lat, zmarła jej matka.Ojciec po dwóch latach ożenił się ponownie. Macocha nie miała dla niej serca i to wpłynęło na dalsze jej życie. Coraz bardziej...
Nowe wydania

Odpowiedzi na pytania teologiczne, przysłane do Redakcji „Rycerza Niepokalanej”
Dogmatem wiary katolickiej, ogłoszonym przez papieża Piusa XII w roku 1950 konstytucją apostolską Munificentissimus Deus, jest, że „Niepokalana Bogarodzica zawsze Dziewica Maryja, po zakończeniu biegu ziemskiego życia została z ciałem i duszą wzięta do niebieskiej chwały”.

Rok Jubileuszowy 2025
4 grudnia 2024 roku otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra na Watykanie papież Franciszek zainaugurował Rok Jubileuszowy 2025.
Tym samym rozpoczął okres odnowy duchowej, w którym kluczową rolę odgrywa odpuszczenie grzechów oraz darowanie kar za grzechy już odpuszczone w sakramencie pokuty.
Wydarzenia
Zaproszenia
Najnowsze Artykuły
Światło i Życie

Dom jako świętość – jak stworzyć przestrzeń dla Boga
Dom staje się święty, gdy Bóg jest obecny w codziennym życiu, modlitwie, miłości i trosce w rodzinie.

Pragnienie Boga – jak odkryć głębię relacji ze Stwórcą
Pragnienie Boga to tęsknota za sensem, pokojem i spełnieniem, które odkrywamy przez modlitwę, Eucharystię i Pismo Święte.

Śladami klasztorów i katedr – duchowa mapa Europy
Klasztory i katedry Europy ukształtowały duchową, kulturalną i edukacyjną tożsamość kontynentu. Ich wpływ trwa, inspirując do refleksji.

Duchowość od dziecka: wartość dodana czy brak wolności?
Wychowywanie dzieci w wierze budzi kontrowersje. Czy to buduje moralność i duchowość, czy ogranicza wolność? Odpowiedzi mogą zaskakiwać.

Co naprawdę powinieneś wiedzieć i czytać
Literatura chrześcijańska, od Biblii po współczesne dzieła, oferuje głębokie inspiracje duchowe i pomaga w rozwoju wartości chrześcijańskich.

Chrześcijanin w pracy
Chrześcijanin w pracy zachowuje wartości wiary poprzez uczciwość, szacunek, modlitwę i równowagę, dając świadectwo zgodne z etyką chrześcijańską.