Panie Jezu, nie wstydzisz się nazywać nas braćmi swoimi. My nie zawsze mamy ochotę lub odwagę przyznać, że jesteśmy z Twojej rodziny. Ty nie wstydzisz się naszych słabości i ograniczeń. Z dumą nazywałeś Siebie Synem Człowieczym. Będąc Bogiem, który stał się człowiekiem, przewyższyłeś nas swą bezgrzesznością i pięknem swego Człowieczeństwa.Jesteś w chwale Boga Ojca, otoczony czcią, jaka należy się Bogu,...
Nowe wydania
3 NIEDZIELA ZWYKŁA (C)
„Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, tak jak nam je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa” (Łk 1,1-2).
Rozpoczynamy, po raz kolejny, lekturę Ewangelii według św. Łukasza, która będzie nam towarzyszyć w tym roku liturgicznym (C). Moją uwagę zwróciło jedno wyrażenie z pierwszego zdania: starać się. Występuje ono tylko trzy razy w Nowym Testamencie, i to zawsze u Łukasza. Poza dzisiejszym fragmentem znajdziemy je w Dziejach Apostolskich, gdzie określa nieudane próby: zabicia św. Pawła (9,29) i wyrzucenia demona (19,13). Oczywiście na podstawie tych przykładów trudno wyciągać wniosek, że i na początku Łukaszowej Ewangelii opisuje ono staranie, które nie przyniosło rezultatu.

– O roli rodziny w życiu człowieka –
Badanie z 2022 roku pokazało, że dla 93% Polaków rodzina jest bardzo ważna, a dla kolejnych 6% dość ważna.
Nawet w krajach, gdzie izolacja społeczna jest plagą, ludzie zaczynają coraz bardziej doceniać rolę więzi rodzinnych – tęsknota za prawdziwymi, pełnymi miłości więziami rodzinnymi jest cały czas żywa.
Informator
Wydarzenia
Zaproszenia
Światło i Życie

Tęsknota niepojęta cz. 2
Tęsknota duszy za Bogiem. O życiu, które jest umieraniem i pragnieniem spotkania z Tym, który JEST.

Tęsknota niepojęta cz. 1
„Umieram, bo nie umieram” – woła św. Jan od Krzyża w jednym z najbardziej poruszających poematów mistycznych. To nie tylko poetycka fraza, lecz echo serca, które nie może już znieść oddzielenia od Boga.

Praktyka kochania cz. 5.
Miłość aż po śmierć. Św. Teresa uczy, że cierpienie, pokuta i oddanie mogą stać się drogą do nieba.

Praktyka kochania cz. 4.
Miłość silniejsza niż śmierć. Św. Teresa z Lisieux uczy, jak ofiara, pokora i tęsknota stają się drogą do nieba.

Praktyka kochania cz. 3.
Małość, cierpliwość, zaufanie. Św. Teresa z Lisieux pokazuje, że miłość może stać się siłą serca Kościoła.

Praktyka kochania cz. 2.
Miłość nie kalkuluje, lecz przemienia. Teresa z Lisieux pokazuje, jak ogień Boży wypala lęk, rachunek i grzech.