9247717255274419b0d5f82f68c3c3c7_C930x620-CDctJ1.jpg
Wspomnienie NMP z Lourdes.
Światowy dzień chorego
11 lutego, 2021
Mk 7, 24-30

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus udał się w okolice Tyru i Sydonu. Wstąpił do pewnego domu i chciał, żeby nikt o tym nie wiedział, nie mógł jednak pozostać w ukryciu. Zaraz bowiem usłyszała o Nim kobieta, której córeczka była opętana przez ducha nieczystego. Przyszła, padła Mu do nóg, a była to poganka, Syrofenicjanka z pochodzenia, i prosiła Go, żeby złego ducha wyrzucił z jej córki.

I powiedział do niej Jezus: «Pozwól wpierw nasycić się dzieciom, bo niedobrze jest zabierać chleb dzieciom, a rzucać szczeniętom».

Ona Mu odparła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta pod stołem jedzą okruszyny po dzieciach».

On jej rzekł: «Przez wzgląd na te słowa idź; zły duch opuścił twoją córkę». Gdy wróciła do domu, zastała dziecko leżące na łóżku; a zły duch wyszedł.

Komentarz do Ewangelii

Ufać mimo wszystko

Syrofenicjankę cechuje niezachwiana wiara w moc Jezusa. Choć okoliczności zewnętrzne zdają się być przeciwko niej, ona ufa Bogu. Zastanowię się dziś czy staram się ufać w dobroć Jezusa mimo niesprzyjających okoliczności? Czy łatwo tracę nadzieję i zapał modlitewny, czy mimo wszystko trwam w zaufaniu, wierząc, że to Bóg poprowadzi mnie najlepszą drogą jeśli odda Mu swoje serce?

Panie, proszę wlej w moje serce ufność, że Ty działasz w moim życiu, nawet wtedy, gdy cały świat zdaje się być przeciwko mnie. Pragnę jeszcze częściej przebywać w Twojej obecności i karmić się Twoim słowem.