50 Wydarzenia 01_1

Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej

„Nie umarł ‒ oddał życie”. Pod takim hasłem 24 lipca 2021 roku odbył się w Niepokalanowie Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. Do tych słów nawiązał Ks. Biskup Andrzej Kaleta ‒ w homilii zaznaczył, jak wiele do powiedzenia ma w dzisiejszym świecie właśnie „św. Ojciec Maksymilian, który w chwilach trudnych wsłuchiwał się w Słowo Boże i wpatrywał się w Maryję Niepokalaną. Jest On dla nas, współczesnych, patronem czasów trudnych, czyli takich czasów, w jakich właśnie przychodzi nam żyć”.
Hasło „Nie umarł ‒ oddał życie” było mocno podkreślone w konferencji o. Stanisława M. Piętki ‒ prezesa narodowego MI. Przybliżając postać św. Ojca Maksymiliana, zadawał rycerzom konkretne pytania dotyczące dawania w dzisiejszym świecie świadectwa rycerskiego życia i apostołowania.
Drugim prelegentem był o. Piotr M. Lenart ‒ wiceprezes narodowy MI. Ukazując owoce śmierci Męczennika z Auschwitz, wskazywał, że śmierć nie zawiera w sobie nic z tragizmu. Jest raczej zyskiem, gdyż jednoczy z Chrystusem już nie przez wiarę, ale przez oglądanie Go twarzą w twarz, a jednocześnie umożliwia skuteczniejszą pracę nad zdobywaniem dusz dla Niepokalanej tu, na ziemi.
W programie Dnia Modlitwy MI znalazł się też temat rodziny, ponieważ 80 lat temu św. Ojciec Maksy­milian oddał życie za ojca rodziny i uzna­wany jest też za patrona rodzin. Tuż przed Apelem Jasnogórskim
o. Mariusz Słowik ‒ Gwardian Niepokalanowa i asystent narodowy MI, wygłosił konferencję o rodzinie św. Ojca Kolbego, w kontekście Świętej Rodziny oraz troski samego Świętego o życie religijne rodzin, który „dla ocalenia rodziny wolał sam umrzeć”.
Ogólnopolski Dzień Modlitwy MI był transmitowany przez internetową telewizję Niepokalanów-TV. Ponadto w niektórych punktach programu mogli wziąć udział słuchacze Radia Niepokalanów. ■

Zajrzyj do nas na FB